Zbiórka na chrust dla Niemców za pomocą koszulek z kanclerzem Bismarckiem

Podsuwam ten pomysł wszystkim zatroskanym o przyszłość UE. Napis na tiszercie: „Jestem Niemcem i nie wstydzę się Bismarcka”. Niech przejdą od słów do czynów i zaproponują taki produkt. Kolportażem mogłaby się zająć słynna niemiecka sieć drogerii, kilku znanych aktorów, czytających niegdyś z przejęciem germańskie nazwisko przyszłej euro posłanki, powtórzyłoby ten manewr, recytując: „Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen”, uwielbiany, od lewa do prawa, pisarz ze Śląska naskrobałby chwalebny poemat, a wybitny autor piosenek i wykonawca, coś by zaśpiewał i zatańczył... i kampania wrześniowa gotowa.

Moja propozycja jest jednak zupełnie inna, ale tak się składa, że mamy już utwór i koszulkę, prawie gotową wystawę, a w kolejce czekają kolejne projekty. Wszystko z okazji 200-lecia Kopca Kościuszki. Plansze pójdą do druku, zaraz po tym, jak dostanę angielskie tłumaczenie tekstów. Liczę, że zdążymy je ustawić jeszcze w lipcu. Tymczasem zapraszam do sklepu, bo wysyłka będzie możliwa tylko do piątku. Potem wybieram się na zasłużony urlop.

Fragment jednej z plansz:

tagi: kościuszko  bismarck  200 lat kopca kościuszki

18 lipca 2022 09:39

atelin @Pointblack
18 lipca 2022 09:49

Ten "wągiel" jest świetny.

saturn-9 @Pointblack
18 lipca 2022 10:46

Otto ... bez tytulu to lipa czyli zwykly szlachetka, kto go tam wtedy znal?

18 lipca 2022 10:57

Nawet już grafika jest gotowa :)

Pointblack @Zyszko 18 lipca 2022 10:57
18 lipca 2022 11:01

Anglicy to przewidzieli ;-)

Pointblack @saturn-9 18 lipca 2022 10:46
18 lipca 2022 11:03

Przy Szrederze i Merkelowej, nie mówiąc o Stolcu... jednak się prezentuje, w miarę.